Пословна академија Привредне коморе Србије организује обуку Академија отворених иновација намењену представницима великих, средњих и малих компанија

У сарадњи са Саветом за сарадњу науке и привреде, Пословна академија Привредне коморе Србије организује обуку Академија отворених иновација намењену представницима великих, средњих и малих компанија са циљем да им стечено знање буде водиља у избору ефикасне методологије за повећање иновативног капацитета у фирмама.

У сарадњи са Саветом за сарадњу науке и привреде, Пословна академија Привредне коморе Србије организује обуку Академија отворених иновација намењену представницима великих, средњих и малих компанија са циљем да им стечено знање буде водиља у избору ефикасне методологије за повећање иновативног капацитета у фирмама.

“Ово је важна едукација за све фирме, без обзира да ли уводе иновације у портфолио својих услуга и сервиса користећи решења екстерних компанија, партнера и стартапа или поспешују иновативност компаније идејама и решењима запослених”, објаснила је др Мила Миленковић, предавач на Академији отворених иновација. Истиче, да ће се полазници најпре упознати са самим концептом отворених иновација, који подразумева да компаније могу и треба да користе спољне и унутрашње идеје како би унапредиле технологију или понуду услуга.

На Академији су представљене три комплементарне методологије – Design Thinking, Lean Startup и Canvas Biznis модел који ставља корисника или запослене у центар пажње и уочава проблем (гап) који би требало решити кроз неку иновацију.

Адекватна методологија за подршку и реализацију иновативних решења јесте Агилно пројектно управљање са освртом на Scrum и Kanban, чиме се заокружују у дводневној обуци све најновије методологије за подршку Отвореним иновацијама, објашњава Миленковић. Обука је корисна како корпорацијама које се отварају ка споља за сарадњу са мањим иновативним компанијама, тако и свим мањим агилним компанијама и стартапима који учествују у ланцу Отворених иновација.

За управљање иновацијама у компанијама, без обзира на њихову величину и област деловања, показује се потреба за већом агилношћу. Свака компанија која жели да буде успешна у условима брзих тржишних промена и великих неизвесности, мора да установи сталан циклус иновирања. Академија отворених иновација помаже компанијама различитих величина и области деловања да покрену иновативне капацитете, како кроз сарадњу са другима тако и коришћењем интерних иновација.

Полазници не крију задовољство знањем које су стекли на Академији Никола Перић, ПМО, Mozzart истиче да је Академија отворених иновација права мера академског и практичног, а његова колегиница задужена за иновације у компанији Даниела Перовић да је стекла драгоцено искуство, учећи од најбољих.

„Много нам је значило што је на предавању подељено искуство са пројекта Корпоративне иновације Телекома Србија, јер је код нас у компанији у току пројекат који промовише интерне иновације“, објаснила је Перовић.

О предавачу – др Мила Миленковић

Већ дванаест година ради на успостављању партнерског екосистема у компанији Телеком Србија, а у последњих неколико година и са мањим стартуп компанијама, а може се похвалити богатим искуством и истраживањима у области Отворених иновација.

„За истраживање у изради докторске тезе изабрала сам баш ову тему са жељом да помогнем и себи и другима кроз успостављање адекватног модела за подршку Отвореним иновацијама и избор адекватног начина управљања. Наиме, у сарадњи различитих компанија, на „интерфејсима“ између њих јавља се велика потреба за прилагођавањем начина рада и управљања, како би идеје и знања лако прелазиле из једне у другу компанију и омогућиле несметан развој иновативних решења“, рекла је Мила.

Истиче да је иновативна пословна логика, као и спремност на фер поделу између компанија, јер деоба ризика у ланцу вредности је основ за деобу прихода, тако да је у ‘отвореним иновацијама’ овај пословни модел преовлађујући.

 

Newsletter

За више информација о актуелностима из области иновација, пријавите се за наш Newsletter.

Успешно сте се пријавили.

Већ сте пријављени.

Ова адреса се не може пријавити.