Уводна обраћања одржали су Владимир Марић, директор Завода за интелектуалну својину, Андреас фон Бекерат, амбасадор, шеф Делегације Европске уније у Републици Србији, Бела Балинт, министар науке, технолошког развоја и иновација и Адријана Месаровић, потпредседница Владе Републике Србије и министарка привреде.
Подсећајући присутне на историјски развој институције, директор Марић је истакао да су данас сви управни поступци у Заводу дигитализовани, све базе података права индустријске својине налазе се на сајту, 80% пријава и 60% поднесака у Завод долази преко интернета, а више од трећине поднесака странкама се шаље у дигиталној форми.
У наставку конференције, одржани су панели о иновацијама и спровођењу права интелектуалне својине.
Конференција је завршена програмом доделе награде Светске организације за интелектуалну својину победницима такмичења за 2025. годину у 4 категорије такмичења.
Извор: Завод за интелектуалну својину РС