Балинт је оценио да истинска снага једне земље лежи у њеним регионима, указавши на то да овај центар треба да буде погон за стварање идеја које ће се претворити у конкретне пројекте, али и платформа за повезивање образовања, привреде и науке.
Према његовим речима, ова институција треба да буде подстицај за младе да сањају храбрије, за предузетнике да верују у своје идеје, за наставнике и професоре да преносе своје знање и подстичу на креативност, а за све нас да заједно пружамо подршку овом подухвату.
Градоначелник Врања Слободан Миленковић рекао је да се оснивањем Регионалног иновационог стартап центра отвара простор у коме ће идеје младих људи прерасти у покретачке снаге развоја, додавши да се тиме стварају услови да наши таленти не траже прилике далеко од куће, већ да их пронађу у свом граду и региону.
Директорка овог центра у Врању Драгана Максић поручила је да је ово почетак једне велике визије, која представља мост између идеје и њене реализације.
Директор Научно-технолошког парка Ниш Милан Ранђеловић указао је на то да је држава препознала потребу да се област иновација регионализује и децентрализује.
Захваљујући подршци Министарства науке, технолошког развоја и иновација и Владе Србије, кренуло се даље у развој институција за подршку иновацијама у мањим градовима који су, пре свега, центри округа у којима има потенцијала за развој иновационог екосистема, истакао је он.
Mинистар Балинт и градоначелник Врања потписали су уговор поводом отварања Регионалног иновационог стартап центра Врање, којим ће Министарство финансирати набавку опреме потребне за рад овог центра.
Извор: srbija.gov.rs